Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Większość z nas marzy o własnym mieszkaniu. Gdy już znajdziemy takie, które byłby tym wymarzonym musimy znaleźć fundusze na jego zakup. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się zaciągnięcie w tym celu kredytu. Może się jednak zdarzyć taka sytuacja, że okaże się iż przeszkodą na drodze do tego upragnionego kąta stanie zbyt niska zdolność kredytowa. Co więc zrobić aby taką zdolność powiększyć?

Zastanówmy się nad tym czy na swoim koncie nie posiadamy czegoś co sprawiałoby, że zdolność kredytowa się zmniejsza. Takim czynnikiem mogą być na przykład debety przyznane na rachunku bankowym lub karty kredytowe. Należy więc w tym przypadku rozważyć możliwość rezygnacji z nich. Jeżeli, na przykład kupiliśmy na raty jakiś sprzęt, powiedzmy komputer to postarajmy się spłacić raty za ten sprzęt jak najszybciej.

Banki zwracają uwagę na to na jakich zasadach jesteśmy zatrudnieni, oczywiście najlepszą możliwą opcją jest etat. Teoretycznie można by się zastanowić nad zmianą pracy na taką dzięki, której będziemy osiągali na przykład wyższe wynagrodzenie i to na dodatek przy umowie o pracę. Takie rozwiązanie jednak jest trudne do zrealizowania, więc pozostanie jedynie w sferze rozważań teoretycznych.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Na zdolność kredytową ma też wpływ oprocentowanie, więc im tańszy kredyt tym łatwiej go dostać. Można tu dodatkowo rozważyć opcje kredytów w obcej walucie, aczkolwiek w tym wypadku musimy też się liczyć z ryzykiem kursowym. Możemy także wziąć pod uwagę dłuższy okres kredytowania, dzięki temu poszczególne raty będą niższe, a co za tym idzie jest większe prawdopodobieństwo, że będzie nas na nie stać.

Istnieje także możliwość złożenia wniosku kredytowego z inna osobą, aczkolwiek może się to stać problematyczne, szczególnie w przypadku problemów ze spłatą.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz