Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Remont mieszkania z reguły wiąże się ze sporymi kosztami. Malowanie, tapetowanie, wymiana podłogi czy położenie płytek w łazience to drogie usługi. Znalezienie odpowiednich fachowców również bywa trudne. W dodatku dobre firmy remontowe mają bardzo długie terminy. Jeśli chcemy tylko odświeżyć mieszkanie, nie musimy wcale z nich korzystać.

Drobne prace remontowe takie jak malowanie ścian, kładzenie tapet czy założenie paneli podłogowych są na tyle proste, że możemy sami sobie z nimi poradzić. W dodatku, jeśli wykażemy się odrobiną inwencji twórczej i elastyczności, to również na potrzebne materiały budowlane nie wydamy majątku. Sprawdź, jak tanio wyremontować mieszkanie.

Dlaczego drogie usługi ekip remontowych nie będą Ci potrzebne?

Czasami skorzystanie z usług fachowca jest konieczne- na przykład przy wymianie instalacji wodnej, gazowej czy grzewczej lub kładzeniu płytek w łazience, lub kuchni. Jednak z większością czynności remontowych jesteśmy w stanie poradzić sobie sami w ciągu zaledwie kilku dni. Mamy to szczęście, że żyjemy w czasach, gdy praktycznie każda wiedza jest dostępna za darmo w Internecie. Istnieje wręcz niezliczona liczba blogów, vlogów i kanałów internetowych poświęconych remontowaniu mieszkania np. mieszkania.co.pl. Fachowcy opisują tam dokładnie i przedstawiają na nagraniach video krok po kroku, jak wykonać poszczególne prace remontowe. Bez żadnego problemu więc dowiemy się w ciągu zaledwie kilku minut, jak pomalować ściany, jak położyć tapetę czy jak założyć panele podłogowe. Dodatkowe wskazówki znajdziemy komentarzach do tych filmików, gdzie osoby z nich korzystające dzielą się swoimi doświadczeniami. Warto poszukać takich darmowych porad i z nich skorzystać.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Jak tanio kupić materiały potrzebne do remontu mieszkania?

Nie masz zbyt wielu pieniędzy na zakup tapet, klejów i farb? Przejrzyj oferty osób prywatnych na portalach ogłoszeniowych typu OLX. Wiele osób odsprzedaje tam po znacznie niższej niż w sklepie cenie, to co zostało im po zakończeniu remontu. Często zdarza się, że komuś zostanie przykładowo pół puszki czy wiaderka farby, albo niepotrzebna już rolka tapety. Jeśli nie znajdziemy takich ogłoszeń, sami zamieśćmy informację, że poszukujemy takich resztkowych materiałów budowlanych. Być może nawet ktoś zechce oddać je za darmo. Na podobnej zasadzie możemy poszukać ciekawych okazji na portalach społecznościowych typu Facebook. Warto zamieścić na swojej tablicy krótkie ogłoszenie, a może akurat ktoś ze znajomych właśnie skończył remont i dysponuje nadmiarem farb lub innych materiałów budowlanych. Przejrzyjmy też grupy tematyczne dotyczące remontów. Szukając paneli podłogowych czy tapet w okazyjnych cenach, warto być też na bieżąco z promocjami w kilku najpopularniejszych marketach budowlanych w swojej okolicy. Możemy też raz na tydzień przejść się tam osobiście i poszperać. Często końcówki serii czy resztki materiałów są znacznie przecenione. Na ciekawe promocje możemy też natrafić w zwykłych hipermarketach, dyskontach, a także w Internecie. Jeśli planujemy w najbliższym czasie remont, zacznijmy intensywnie przeglądać gazetki z ofertami i strony internetowe.

Remont mieszkania wcale nie musi być kłopotliwy, długotrwały i pochłonąć majątku. Możemy odświeżyć nasze wnętrza samodzielnie w ciągu zaledwie kilku dni, a nawet weekendu. Podejmijmy trud nauczenia się kilku nowych umiejętności i poszukajmy atrakcyjnych cenowo ofert na materiały budowlane, a już za kilkaset złotych możemy cieszyć się zupełnie odmienionym wnętrzem.