Parę słów o lokatach

Z pewnością nie raz spotkaliśmy osoby, które mocno przekonywały nas do oszczędzania choćby niewielkiej kwoty, zachowując przy tym regularność. Nie sposób się nimi nie zgodzić, szczególnie jeśli przeanalizujemy przypadki osób, które wpadły w tarapaty finansowe nie mając oszczędności. Pozostaje jednak pytanie, jak zorganizować to z technicznego punktu widzenia.

Jednym z największych błędów, jeśli chodzi o odkładanie pieniędzy, jest brak wewnętrznej organizacji i wyprawowanego mechanizmu działania. Na szczęście, banki oferują nam multum możliwości i instrumentów finansowych, dzięki którym oszczędzanie można zautomatyzować.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Najlepszym sposobem, są zlecenia stałe, które będą miesiąc w miesiąc przelewać pewną kwotę z naszego konta osobistego na oszczędnościowe lub lokatę. Lokaty bankowe nie są wprawdzie rozwiązaniem idealnym, ale takie przecież nie istnieją. Oszczędzanie to jedna z najważniejszych zasad dobrego gospodarowania pieniędzmi. Nie zapomnij o tym i wykorzystaj w tym celu takie mechanizmy, jak lokata i konto oszczędnościowe.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz