Brać czy nie brać? Oto jest pytanie

Obecnie wiele osób miewa problemy finansowe, niskie pensje w porównanie z rosnącymi cenami zmuszają ludzi do szukania innego źródła pieniędzy. Dla takich ludzi banki oferują wiele wariantów kredytów. Od hipotecznych, po szybkie kredyty udzielane na niewielkie sumy w ciągu kilkunastu minut. Zdarza się, że pożyczkę zaciągamy nie z powodu złej sytuacji finansowej, a dlatego, iż tak jest nam wygodniej.

Zamiast zbierać pieniądze i czekać żeby coś kupić można to zrobić od razu, a potem spłacać raty. Oczywiście nie jest to złe rozwiązanie, pod warunkiem, że nas na to stać, trzeba pamiętać o tym, iż zapożyczenie się prawie zawsze wiąże się ze spłatą większej sumy pieniędzy niż ta, którą pożyczyliśmy. Jeśli nie jest to dla nas duży problem i stać nas na taki wydatek choćby dla wygody, to czemu nie. Warto skorzystać z takiego udogodnienia.

Problemy zaczynają się jeśli nas na to nie stać a mimo to chcemy skorzystać z kredytu, warto pamiętać o tym, że pożyczki nie są dla gorzej usytuowanych. A co zrobić jeśli nie ma innej opcji? Zawsze jest inna opcja, tylko czasami jest wyjątkowo trudna, i nie bierzemy jej nawet pod uwagę. Zanim jednak zdecydujemy się na pożyczenie pieniędzy, trzeba sprawdzić ofertę w kilku bankach i wybrać ten, który oferuje nie tylko najniższą marżę, ale również najbardziej ułatwia spłatę rat.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Trzeba uważać na zbyt długi okres spłaty długu, banki chętnie „ułatwią” nam spłatę przez odsunięcie w czasie terminu zakończenia płacenia rat. Jednak w takich wypadkach prawie zawsze trzeba spłacić znacznie większą sumę niż w przypadku gdybyśmy mieli zwrócić dług w krótszym terminie. Wiadomo, trudniej zwraca się pieniądze kiedy trzeba oddawać większe kwoty na raz, ale dzięki temu można zaoszczędzić niepotrzebnych wydatków. Bo im szybciej spłacimy raty, tym mniej odsetek zostanie nam naliczonych.

Podsumowując, jeśli stać nas na spłatę długu wraz z odsetkami to jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie, jednak w wypadku gdy nas na to nie stać, należy unikać pożyczek jak ognia.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz