Zarobki za granicą a kredyt w Polsce

Coraz więcej osób wyjeżdża za granicę, aby tam znaleźć miejsce pracy. Nie zawsze są to ludzie, którzy pracują tam „na czarno”. Są i tacy, którzy pracują legalnie, niejednokrotnie piastując wysokie stanowiska. Od pewnego czasu stanowią oni również coraz liczniejsza grupę wśród kredytobiorców. Wielu, mimo iż pracują poza granicami kraju, nabywa tu nieruchomości w postaci gruntów czy też mieszkań. Banki coraz chętniej wychodzą naprzeciw tej grupie klientów, tworząc do nich skierowane oferty.

Jeszcze do niedawna bywało tak, że jeśli nie umotywowaliśmy odpowiednio swojego wniosku o kredyt silnymi więziami łączącymi nas z krajem musieliśmy liczyć się z tym, że bank odmówił nam udzielenia kredytu hipotecznego, a i jeśli już odpowiedź była pozytywna to i tak wielkość kredytu nie opiewała w stu procentach na wartość danej nieruchomości. Formalności i procedury związane z tego typu transakcjami również były znacznie bardziej skomplikowane. W tej chwili to się zaczyna pomału zmieniać.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Pod względem tego typu kredytów konkurencyjność ofert w mniejszym stopniu zależy od wszelkich kosztów kredytu, bardziej istotny okazuje się tu czas związany z oczekiwaniem na podjęcie decyzji kredytowej przez bank, jeżeli jest on zbyt długi to wiąże on się dla nas z dodatkowymi kosztami, ponieważ wtedy jesteśmy zmuszenie do tego aby ponownie przylecieć do kraju w celu załatwiania formalności. Musimy na to zwrócić uwagę przy wyborze oferty, może się bowiem okazać, że same koszty kredytu nie są wysokie, ale za to czas oczekiwania na decyzję kredytową jest znacznie dłuższy, więc w rezultacie i tak może nas to więcej kosztować.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz