Z doradcą finansowym zaoszczędzisz czas i pieniądze

Wzrost liczby niespłacanych kredytów tłumaczy się kryzysem ale rzadko mówi się o tym że wiele kredytów udzielanych było na wyrost. Klienci banków często zawyżali swoje dochody a banki chętnie udzielały kredytów bo obowiązujące dwa lata temu rekomendacje pozwalały na dość swobodne udzielanie pożyczek. Skutkiem obejścia limitów są dziś niespłacane kredyty i setki mieszkań wystawianych przez banki już na rynku wtórnym. Optymistyczne podejście do swoich możliwości finansowych wynikało raczej z ogólnej sytuacji w gospodarce krajowej a nie chęci naciągnięcia banku. W podobnej sytuacji znalazło się zdecydowanie mniej kredytobiorców którzy skorzystali z usług doradców finansowych czy kredytowych.

Doradcy kredytowi potrafili wczuć się w sytuację klienta, potrafili przewidzieć różne scenariusze i zawirowania na rynkach. Analizując dochody swoich klientów mogli odrzucić niepewne wpływy i doradzić kredyt możliwy do spłaty w ciężkich warunkach ekonomicznych. W przeciwieństwie do bankowych analityków sprawdzających jedynie dostarczone przez klienta dokumenty, doradcy finansowi analizowali również postawę klienta.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Sceptyczne nastawienie do pracy doradców finansowych na szczęście się zmienia. Ma to związek z wysokimi wymaganiami dotyczącymi ich pracy ale też ze zmianą sposobu myślenia Polaków o pracy doradców. Zaczynamy rozumieć że nie każdy potrafi zarządzać swoimi pieniędzmi, nie patrzymy na doradcę kredytowego jak na pośrednika na prowizji banku ale jak na kompetentną osobę mogącą pomóc zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Coraz więcej osób podobnie jak zdrowie powierza lekarzowi swoje finanse zaczyna powierzać doradcy finansowemu.

Z usług doradców finansowych nie muszą korzystać tylko osoby dobrze zarabiające, chociaż to osoby zamożniejsze bardziej świadome swoich możliwości finansowych były częściej gośćmi instytucji doradczych. Podjęcie współpracy z ekspertem finansowym dla wielu będzie początkiem budowania kapitału na przyszłość, innym pozwoli ominąć kredytowe pułapki zastawiane przez banki.