Pożyczki konsolidacyjne pod hipotekę dla zadłużonych

Wiele pożyczek naraz, do tego jeszcze karta kredytowa do spłacenia to może powodować, że nie jesteśmy w stanie wyplątać się z pętli wiecznego zadłużenia. Mogą nam w tym pomóc kredyty konsolidacyjne oferowane przez wiele instytucji finansowych. Nie spodziewajmy się jednak, że dostaniemy je tak od ręki, bez żadnych zabezpieczeń, wręcz przeciwnie.

To, że jesteśmy tak bardzo zadłużeni nie stawia nas w najlepszej sytuacji. Bank musi się uchronić przed taka ewentualnością, że i tego kredytu nie będziemy w stanie spłacić z różnych względów, chociażby przez utratę pracy. Bardzo częstym zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego w takiej sytuacji staje się nieruchomość i musimy się z tym liczyć decydując się na zamianę wszystkich naszych zadłużeń w jedno. W związku z tym, że takie zadłużenie zostaje w hipotekę, nie ma obawy, że w razie niespłacania przez nas zadłużenia bank nie odzyska pieniędzy, więc jest to najlepsze z możliwych zabezpieczeń.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Jeżeli o tego typu kredyt staramy się w banku powinniśmy liczyć się z tym, że również zostaniemy sprawdzeni w BIK, tak jak przy każdym innym zobowiązaniu zaciąganym w bankach. Jeśli obawiamy się takiej ewentualności możemy oczywiście szukać tego typu ofert w innych instytucjach finansowych, które historii kredytowej nie sprawdzają. W tym wypadku jednak warto być ostrożnym. Pamiętajmy, że w grę wchodzi hipoteka. Zanim skierujemy swoje kroki do pierwszej lepszej firmy oferującej kredyt konsolidacyjny pod hipotekę i to bez sprawdzania nas BIK, spróbujmy jednak najpierw w bankach, takie wyjście wydaje się być bezpieczniejsze.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz