Lenistwo i opieszałość – konsekwencje nieterminowości w spłatach

Piątek rano, dzień w pracy, a każdy myślami odbiega już od rzeczywistości i swoich obowiązków, myśląc o zbliżającym się weekendzie. Rozmyślamy wtedy o tym jak zaplanować ten wolny czas aby odpocząć i zregenerować nadwątlone siły. U wielu z nas wraz z nadchodzącym wolnym, nie tylko tym weekendowym, pojawia się syndrom przysłowiowego „lenia”. Ponadto mimo wielu planów weekendowych i obietnic nie dochodzi do ich finalizacji, właśnie przez naszą opieszałość i brak sumienności w zaplanowanych działaniach.

To jak wygląda nasza weekendowa postawa znajduje niestety odzwierciedlenie w swego rodzaju opóźnionej reakcji spłat wszelkich naszych zobowiązań. A może powinniśmy wyjść z tego marazmu i pełni optymizmu oraz sił postępować bardziej rzetelnie, nie tylko wobec innych ale i samych siebie. Może powinniśmy sobie zadać pytanie, każdy z osobna czy postępujemy konsekwentnie jeśli chodzi o spłatę naszych finansowych zobowiązań? A może wkradają się do nas tajemnicze chochliki, które szepczą nam do ucha, że nic się nie stanie jeśli raz czy dwa spóźnimy się ze spłatą comiesięcznej raty kredytu lub jakiegoś ważnego rachunku.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Jednak nie o to w tym chodzi, że bank nie poczeka na nasze pieniądze lub co lepsze o nich zapomni. Problem tkwi w tym, że on nie tylko nie zapomni ale i naliczy nam karne odsetki oraz odnotuje ten fakt, co wpłynie negatywnie na naszą historię kredytową. A to jaką opinią będziemy się cieszyć w przypadku spłat jakichkolwiek rat może w przyszłości zaważyć na naszych dalszych losach jako kredytobiorcach. Dzieje się tak dlatego, iż każdy z banków przekazuje informacje o swoich klientach do specjalnego systemu Biura Informacji Kredytowej. Informacje tego typu przechowywane są z reguły przez okres 5 lat i każdy bank ma do nich otwarty dostęp, co można sprawdzić w portalu https://polskiebanki.pl. To z kolei czasem motywuje kredytobiorców aby wywiązywać się z terminowej spłaty comiesięcznej raty. Istnieje jednak grono klientów, którzy od banku wymagali szybkości i rzetelności jednak sami z szybkością spłat swoich zobowiązań mają niewiele wspólnego.

Pamiętajmy zatem zarówno obecni jak i przyszli kredytobiorcy, aby zawsze terminowo dokonywać spłat tak aby uniknąć jakichkolwiek problemów.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz