Jak wyszukać tani i atrakcyjny kredyt gotówkowy?

W Polsce naprawdę już od bardzo dawna życie ludności oparte jest właśnie o kredyt. Zarobki w porównaniu do kosztów życia tworzą tak niekorzystny stosunek, że gdyby nie kredyt to ludzie całe życie by wegetowali i zdecydowanie niczego nie osiągnęli. Kredyt oczywiście bardzo miło się bierze i korzysta z tych pieniędzy, ale ze spłacaniem bywa już różnie. Ponieważ na rynku bankowym ofert jest ogromna ilość to warto poświęcić trochę czasu na to, aby odszukać naprawdę atrakcyjny oraz niedrogi kredyt gotówkowy.

Podstawowym kryterium, kiedy bierze się kredyt, jest oczywiście jego oprocentowanie. Tutaj banki prześcigają się w różnych sposobach na przyciągnięcie do siebie klientów. Pamiętaj, że kredyt, który ma niskie oprocentowanie nie zawsze musi być najbardziej atrakcyjny. Niestety, nie raz banki naliczają bardzo wysokie opłaty za samo przydzielenie kredytu jak i później korzystanie z tego produktu. W efekcie kredyt z niskim oprocentowaniem może być dużo droższy od tego, który ma trochę wyższe oprocentowanie, ale dużo niższe opłaty. Nie daj się także nabrać na kredyt z zerowym oprocentowaniem. Takie coś nie istnieje. Jeśli oprocentowanie jest zerowe to na pewno różnego rodzaju opłaty dodatkowe oraz prowizje są tak wysokie, że za to wszystko i tak dużo zapłacimy, a kredyt wcale nie będzie taki atrakcyjny.

Kolejna ważna sprawa to okres kredytowania. Tutaj najczęściej lubimy brać kredyt na bardzo wiele miesięcy, ale trzeba mieć świadomość tego, że im dłużej spłacamy kredyt tym więcej przyjdzie nam za niego zapłacić. Nie staraj się także poszukiwać kredytów bez zaświadczeń o dochodach. Takie także można znaleźć, ale bank musi się zabezpieczyć. W efekcie kredyt ten jest bardzo kosztowny choć oprocentowanie może się wydawać oczywiście atrakcyjne. W jaki więc sposób wyszukać więc dobry kredyt dla siebie?

KONTAKT Z EKSPERTEM

Ponieważ dostęp do internetu jest teraz tak swobodny to naprawdę warto skorzystać właśnie z tej możliwości na poszukiwania i znaleźć dobry kredyt dla siebie. W sieci nie brakuje darmowych wyszukiwarek oraz porównywarek dzięki którym szybko można odnaleźć naprawdę atrakcyjny kredyt. Porównywarki pokazują wszystkie aktualnie dostępne kredyty, które można sortować podług wysokości oprocentowania, okresu kredytowania, ocen innych kredytobiorców i tym podobnych kryteriów. Na pewno, jeśli chcesz wziąć naprawdę atrakcyjny i bardzo tani kredyt gotówkowy, to nie kieruj się emocjami oraz nie spiesz się. Lepiej zastanawiać się i szukać nawet kilka tygodni niż wziąć kredyt pochopnie. Na rynku jest dostępnych tak wiele produktów kredytowych, że poszukiwania tego najlepszego mogą trochę potrwać. Oczywiście zamiast korzystać z rankingów kredytowych można także wchodzić bezpośrednio na strony banków i zobaczyć jaki kredyt jest tam oferowany.

Zdecydowanie odradzam jednak tego, aby brać kredyt z innych miejsc niż banki. Choć nie wymagają tam żadnych zaświadczeń o dochodach oraz nie sprawdzają naszej historii kredytowej to jest to najgorsze co można zrobić. Taki kredyt będzie niezwykle kosztowny i może mocno dać się nam we znaki. Jeśli już nie mamy wyjścia to zawsze dobrze przekalkuluj i pomyśl, czy w ogóle stać Cię na taki właśnie kredyt. Czasem lepiej jest zapytać o pożyczkę rodzinę i najbliższych niż brać kredyt w dziwnej firmie, która dobrze postara się o to, aby wycisnąć z nas dosłownie ostatnie pieniądze.