Jak obniżyć marżę kredytu hipotecznego?

Marża to jeden z wielu czynników mających znaczny wpływ na wysokość kosztów zaciąganego przez nas kredytu hipotecznego. Jest to jednak jeden z tych elementów, które możemy, a nawet powinniśmy z bankiem negocjować, dzięki temu bowiem możemy co nieco zaoszczędzić. Oczywiście może być i tak, że marża będzie zerowa, jednak aby tak się stało musimy spełnić warunki obejmujące odpowiednio wysoka kwotę kredytu, zdolność kredytową, wkład własny czy też waluta w jakiej chcielibyśmy kredyt zaciągnąć. Możemy również skorzystać z dodatkowych produktów i usług jakie bank oferuje, wówczas także jest możliwe znaczne obniżenie marży. Powód tego jest bardzo prosty, marża stanowi dla banku zysk, więc jeżeli chcemy, aby została obniżona wówczas musimy liczyć się z tym, że bank będzie szukał innych rozwiązań aby zarobić.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Aby taka marżę obniżyć możemy się zdecydować na otwarcie rachunku bankowego, czy też na kartę kredytową w danej jednostce. Również uruchomienie lokaty bądź wykupienie ubezpieczenia daje nam szanse na obniżenie takich kosztów. Ubezpieczenia oferowane przez bank są różne i nie z każdego faktycznie warto skorzystać. Ciekawą oferta może być ubezpieczenie mieszkania, natomiast wypada się zastanowić czy warto inwestować w ubezpieczenie od utraty pracy.

Tego typu rozwiązania z zakupem dodatkowych pakietów banku mogą wpływać jak najbardziej korzystnie na koszty związane z marżą kredytu. Jednak musimy być pod tym względem bardzo ostrożnie i powinniśmy sobie dokładnie przeliczyć, czy aby uruchomienie karty kredytowej będzie faktycznie tańszym wyjściem niż pozostanie przy oferowanej marży.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz