Czy single maja szansę na kredyt hipoteczny?

Jeszcze do niedawna sytuacja osób samotnych ubiegających się o kredyt hipoteczny nie wyglądała najlepiej. Większość banków z reguły nie przychylała się do takiego wniosku. Obecnie czasy się zmieniły. Singiel może otrzymać kredyt hipoteczny pod warunkiem oczywiście, że spełni określone warunki.

Przede wszystkim zdolność kredytowa singla jest często dużo mniejsza aniżeli w przypadku małżeństw, jednak nie jest to zazwyczaj powód dla którego taki wniosek miałby być odrzucony, chociażby dlatego, że koszty utrzymania samego siebie są zazwyczaj dużo mniejsze niż koszty utrzymania całej rodziny. Więc to już może świadczyć na plus samotnej osoby.

Zazwyczaj, aby otrzymać kredyt singiel musi wykazać zarobek wynoszący przynajmniej 2500 zł. Dodatkowo powinien on też dysponować wkładem własnym o wysokości 1/4 kwoty całego kredytu, a jeżeli mamy niższe zarobki wówczas wkład ten powinien być wyższy. Mogą też tutaj dojść zabezpieczenia dodatkowe w postaci różnych ubezpieczeń, na przykład na wypadek bezrobocia czy choroby, w związku z czym koszty kredytu jakie poniesiemy będą wyższe.

KONTAKT Z EKSPERTEM

Singiel chcący kupić mieszkanie może także skorzystać z programu „Rodzina na swoim”, o ile nie ukończył trzydziestu pięciu lat. Tego typu dopłata może stać się bardzo pomocna przy tak dużym zobowiązaniu jak kredyt hipoteczny.

Gdy się samotnym otrzymanie kredytu jest dużo trudniejsze, nie jest jednak tak, że zupełnie niemożliwe. Coraz więcej banków, a także innych instytucji finansowych zaczyna dostrzegać i tę grupę jako potencjalnych klientów, więc powstają pomału oferty skierowane właśnie do nich.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz